• Dijaki se prijavijo na malico z obrazcem MVI v mesecu juniju preteklega šolskega leta za novo šolsko leto. Izpolnjen in podpisan obrazec s strani staršev oz. skrbnikov oddajo najprej razredniku, ta bo kasneje te prijavnice oddal organizatorju šolske prehrane oz. novinci ob vpisu. Prijava je možna tudi med šolskim letom.
  • Po oddaji prijavnice je vsak dijak avtomatsko prijavljen na malico vsak dan.
  • Dijaki, ki so prijavljeni na šolsko malico lahko preko portala eAsistent urejujejo prijave/odjave. Prijavite se preko spletne strani https://www.easistent.com z geslom in uporabniškim imenom, ki vam ga dodeli razrednik. Geslo lahko po prvem vstopu kadarkoli spremenite.
  • Višina subvencije je razvidna  iz ODLOČBE o otroškem dodatku. Podatek o subvenciji pridobi šola preko CEUVIZ-a, zato odločb NI potrebno pošiljati v šolo. Cena obroka šolske malice je 3,60 EUR
  • Plačilo malice dijaki oz. njihovi starši prejmejo enkrat mesečno. Po zaključku meseca se naredi obračun malice, nato šola izda položnice.
  • Dijaki malicajo v jedilnici dijaškega doma GSŠKF Ruše v času glavnega odmora od 10.25 – 11.00. Možna je samo topla malica.
  • Jedilniki so objavljeni na spletni strani šole in na oglasni tabli pred jedilnico.
  • Dijaki lahko dobijo tudi dietne menije, seveda na podlagi izdane zdravniške dokumentacije, v kolikor se nanje vnaprej naročijo.
  • Prevzem obroka je možen samo z dijaško izkaznico, s katero se dijak evidentira ob prihodu v jedilnici.
  • Če dijak izgubi kartico se naj oglasi  pri šolskem pedagogu, ki mu  bo izdal nadomestno izkaznico za čas pridobitve nove.
  • V primeru, da vam kartica ne deluje ali pa ste jo pozabili, kljub temu , da ste prijavljeni o tem obvezno obvestite koordinatorja šolske prehrane.
  • Na šolsko malico se lahko prijavijo tudi dijaki, ki bivajo v dijaškem domu ( ne glede na višino subvencije).

Prijava malice: prijava na prehrano_2024_2025

ODJAVE

Dijak lahko malico odjavi sam ali jo odjavijo starši en delovni dan pred koriščenjem obroka do 7. 00 ure:

•  preko portala eAsistent do katerega dostopajo.
  • V primeru bolezni lahko dijak odjavi malico na dan koriščenja do 8. ure zjutraj po e-pošti: tadej.vovko@gimnazija-ruse.si in simona.stampfer@gimnazija-ruse.si (navedejo ime in priimek dijaka, razred, datum za katerega odjavlja malico in razlog odjave).
  • V primeru odsotnosti dijakov zaradi organiziranih dejavnosti šole ( interesne dejavnosti, športni dnevi, ekskurzije praksa)  za odjavo malice  poskrbi dijak sam.
  • Odjavo malice za daljši čas ( 1 mesec ali več) je potrebno oddati pisno organizatorju šolske prehrane, na obrazcu »ODJAVA«, ki se nahaja na spletni strani šole pod zavihek dijaki/malica.
  • V primeru , da se dijak pravočasno ne odjavi in ne prevzame naročene subvencionirane malice mora obrok v celoti plačati.

Odjava Malice: odjava_od_prehrane_dijaki_2024_2025

SPREMEMBA MENIJA IN IZBIRA MENIJA

•  Sprememba menija je možna samo s strani organizatorja šolske prehrane in za daljši čas.

Izbira menija je mogoča  tudi znotraj programa eAsistent, in sicer najkasneje  do 8 delovnih dni vnaprej (sobote in nedelje niso štete). Če dijak menija ne izbere  vnaprej, je avtomatsko prijavljen na meni, ki ga je izbral ob prijavi na malico.

Dodatne informacije : tadej.vovko@gimnazija-ruse.si  :   simona.stampfer@gimnazija-ruse.si