Zlati maturanti – naš ponos

Naši  zlati maturantje, ki jih je bilo na poklicni maturi 2012 kar deset, so nam nadeli sloves srednje strokovne šole z največ zlatimi maturanti glede na število vseh dijakov, ki obiskujejo določen program. V vseh letih, kar opravljajo poklicno maturo, je bilo v različnih letih njihovo število različno. Odkar poklicno maturo opravljajo farmacevti, prva generacija je maturirala leta 2007, je njihovo število opazno izstopajoče skoraj vsako leto. Tako se počasi približujemo stotemu zlatemu maturantu. V Sloveniji je v obeh programih, ki ju izvajamo na naši šoli – kemijskem in farmacevtskem – na državni ravni  največ zlatih maturantov. K temu torej obilno prispeva prav naša šola.

V spomladanskem roku 2018 je kar 28 % dijakov programa farmacevtski tehnik doseglo 22 ali 23 točk in so postali zlati maturanti.

Resnično smo lahko ponosni nanje.

Zlati maturanti na poklicni maturi 2018, med njimi pet diamantnih:

Tjaša Cmager, Alen Čuček, Nina Ekart, Katja Goričan, Sven Gruber, Mihaela Hajšek, Anja Lipar, Nuša Petek, Sara Petrišič, Tjaša Vogrinčič, Mateja Zotler.

Zlati maturanti 2006 – 2017