OBVESTILO:

Ponedeljek, 20. 8. 2018, je zadnji rok za oddajo seminarskih nalog in vaj za jesenski rok splošne mature. Naloge lahko oddate v tajništvu šole v času uradnih ur.

Informacije, obrazci, plačilo in VAJE:

Tajnica šolske maturitetne komisije: Darja PAHOR

Telefon: 02 / 63 00 814

Uradne ure: četrtek: 9:40 – 10:25.

e-pošta: matura@gimnazija-ruse.org

Predprijava na splošno maturo: OBRAZEC

Predprijava k izpitu na splošni maturi (tisti, ki opravljajo dodatni predmet): OBRAZEC

Prijava k splošni maturi: OBRAZEC

Prijava k izpitu na splošni maturi (tisti, ki opravljajo dodatni 5. predmet): OBRAZEC

Redni dijaki se k splošni maturi prijavljate preko eAsistenta. Navodila dobite v šoli.

Prijava k izpitu (tisti, ki popravljajo ali izboljšujejo že dobljeno oceno na splošni maturi): OBRAZEC

Odjava od poklicne mature: OBRAZEC

Plačilo izpitov

Če nimate statusa dijaka, je potrebno ob prijavi izpite mature plačati Ric-u in GSKŠ Ruše. Znesek mora biti poravnan do zadnjega roka prijave na maturo.

1. Plačilo za ric

2. Plačilo za GSKŠ Ruše:
Cena za kritje stroškov maturitetnih izpitov v višini 20.00 € za en izpit.
Znesek nakažejo kandidati s položnico na naslov:
Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše
št. TRR: 01100-6030695964,
sklic: 00-713300-015

Dijaki opravite seminarske naloge in vaje pri izbirnih predmetih v skladu z maturitetnim koledarjem in pod mentorstvom svojega učitelja/ice.
Kandidat, ki je seminarsko nalogo ali vaje oddal, pa ni pristopil k splošni maturi iz tega predmeta, se mu število doseženih točk upošteva pri naslednjih prijavah k splošni maturi. Lahko pa odda novo ali izboljšano nalogo v skladu s pravili. Pri tem se kandidatu upošteva število točk doseženo na tem izpitnem roku.

MATURITETNE VAJE: GEOGRAFIJA

ŠOLSKO LETO 2017/2018

Maturitetne vaje za pridobitev interne ocene iz geografije bodo potekale 14. 3. 2018 od 7:45 do 8:45 v učilnici za geografijo. Kandidati potrebujejo samo pisalo, vse ostalo dobijo v šoli.

Prijave: do 10. 3. na e-naslov: pemarinko@gmail.com.

Mentorica: Petra Marinič, profesorica geografije

MATURITETNE VAJE: BIOLOGIJA
ŠOLSKO LETO 2017/2018

Maturitetne vaje za biologijo se bodo izvajale v učilnici za biologijo. Dijaki drugih šol pridite vsaj 30 minut pred začetkom vaj, da v fotokopirnici plačate in dvignete fotokopije vaj.

IZVEDBENI TERMINI:

Sreda – 8.11.2017 – 6.-7. ura (1245-1415)

Sreda – 15.11.2017 – 6.-7. ura (1245-1415)

Sreda – 22.11.2017 – 6.-7. ura (1245-1415)

Sreda – 29.11.2017 – 6.-7. ura (1245-1415)

Sreda – 6.12.2017 – 6.-7. ura (1245-1415)

Barbara Kajba Mori, prof. biologije

Prijava za zunanje udeležence: prijavite se lahko v elektronski obliki na:

matura@gimnazija-ruse.org do ponedeljka, 6. 11. 2017. Ob prijavi morate poravnati stroške vaj.  Plačilo vaj: 40 evrov (za udeležence, ki trenutno ne obiskujejo srednje šole).

Znesek nakažejo kandidati s položnico na naslov:

Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše

št. TRR:  01100-6030695964,

sklic: 00-713300-015

Predmeti splošne mature:

Dijaki programa gimnazija opravljajo splošno maturo iz petih predmetov:

1. predmet: slovenščina, pisni in ustni izpit
  2. predmet: matematika, pisni in ustni izpit
  3. predmet: tuj jezik, pisni in ustni izpit
  4. predmet: izbirni predmet
  5. predmet: izbirni predmet

Posamezni izpit splošne mature pa lahko opravljajo kandidati, ki:

• so že opravili splošno ali poklicno maturo,
  • so se prijavili k poklicni maturi in izpolnjujejo pogoje za opravljanje te mature,
  • jim je bilo v tujini pridobljeno spričevalo nostrificirano kot maturitetno spričevalo.

OPOZORILO: Vsi našteti kandidati lahko maturitetni izpit opravljajo le, če je ta izpit pogoj ali kriterij za vpis v visokošolski program!

Vse, kar želite izvedeti o pravilih, ciljih, poteku in nalogah na poklicni maturi, lahko najdete na spletni strani Državnega izpitnega centra – RIC

Koledar splošne mature: RIC

Pisni deli mature se začnejo ob 9:00. V šoli bodite vsaj 20 minut pred začetkom izpita. Na oglasni deski v pritličju šole bodo poimenski razporedi.
Potrebujete:
• pisala in druge dovoljene pripomočke.
• osebni dokument.

Jesenski rok mature: individualni razporedi za opravljanje maturitetnih izpitov prispejo na šolo v skladu z maturitetnim koledarjem. Dijaki morate osebno podpisati seznanjenost z razporedom.

Razporede ustnega dela objavimo nekaj dni pred začetkom izpitnega roka. Prejmete jih na elektronske naslove. V primeru nejasnosti se obrnite na tajnico poklicne mature. Občani in ostali kandidati se morajo o razporedih, v kolikor niso o njih obveščeni, sami pozanimati (v zbornici šole).