Mestna občina Maribor (MOM) organizira obisk mesta Miami na Floridi. Obisk bo v času zimskih počitnic in bo vseboval ogled dveh tekem košarkaša Gorana Dragiča (ena je proti ekipi Luke Dončiča) ter obisk tamkajšnje univerze, znamenitosti itd.
MOM bo “vzela s sabo” tudi 10 nadarjenih dijakinj ali dijakov, za katere bo vse razen prehrane brezplačno. Dijake bodo izbrali med prijavljenimi do 12.1. 2020 na spletno stran (prijave zbira medijski sponzor Večer): https://www.vecer.com/podamdaigram , kjer najdete podrobne informacije glede prijave, pogojev (kandidirajo lahko le dijaki s stalnim bivališčem v MOM) in kriterijev, do mene pa so prišle še informacije glede “profilov, ki imajo največ možnosti za izbor” (med prijavami izbira strokovna komisija, ki se ukvarja z nadarjenimi) in sicer:
  • najboljši športniki, ki imajo javno priznane dosežke tudi na “drugih”, “nešportnih” področjih (npr. matematika, mehanika, gledališka igra ipd.) ali
  • dijaki z najboljšimi dosežki na “nešportnih” področjih, ki imajo javno priznane dosežke tudi na športnem področju.
Več informacij še v teh Večerovih prispevkih:
(Visited 94 times, 1 visits today)