Spoštovani dijaki in učitelji,

dne 14. marca 2022 obeležujemo Mednarodni dan matematike, ki bo potekal pod sloganom »Matematika združuje«.
Na Gimnaziji in srednji šoli za kemijo in farmacijo Ruše bomo od 14. do 18. marca 2022 med obema glavnima odmoroma iskali najlepšo in najbolj domiselno matematično tablo.
Dijaki boste o vsebinah, ki jih boste ustvarili na svojih šolskih tablah, obveščeni s strani svoje profesorice matematike.
Uporabite svojo domišljijo in likovne spretnosti – matematika ne združuje le števil, geometrije in logike, ampak tudi ljudi različnih starosti, jezikov, verstev in drugih prepričanj, različna znanstvena in umetniška področja ter različne šolske predmete, različne poklice, različne pisave in podobno.

Porisane in popisane šolske table fotografirajte in jih posredujte na email svoji profesorici matematike.

Aktiv matematičark