Spoštovani,

posredujemo povabilo, da se nam vaši učenci/ke oz. dijaki/nje pridružijo na on-line hekatonu, ki ga Fundacija PRIZMA v sodelovanju s Safe.si organizira 12. in 13. marca 2021 v okviru projekta IN EDU programa ERASMUS+.

Namen hekatona je pri mladih osvetliti tematiko spletnega nasilja in lažnih novic. S pomočjo priznanih strokovnjakov/mentorjev bodo udeleženci dobili globlji pogled na obravnavani tematiki. Spoznali bodo različna digitalna orodja, ki jim bodo uporabili pri načrtovanju promocijske kampanje na spletu in ostalih aktivnosti, s katerimi bi ozaveščali svoje vrstnike, kako se soočati bodisi s spletnim nasiljem bodisi z lažnimi novicami.

K sodelovanju vabimo time dijakov oz. učencev 9. razredov. En tim sestavlja 5 članov, biti morajo iz iste šole.

Udeležba na hekatonu je brezplačna in prinaša koristi ne le učencem/dijakom, temveč tudi šoli. Prvi trije zmagovalni timi bodo svoji šoli prislužili bogate denarne nagrade, ki so namenjene izvedbi promocijske kampanje na temo izbranega izziva – lažne novice/spletno nasilje. Prva nagrada 2.000 EUR, 2. nagrada 1.500 EUR in 3. nagrada 1.000 EUR. Vsak sodelujoči dobi praktične nagrade.

Del dogodka bo predvajan v živo in sicer:

  • predstavitve tem lažnih novic in spletnega nasilja s strani priznanih strokovnjakov,
  • predstavitev kako pripraviti prepričljiv pitch s strani priznanega strokovnjaka,
  • predstavitev pitchev sodelujočih timov pred strokovno žirijo,
  • razglasitev zmagovalnih timov,

kar bo omogočalo neposreden ogled ostalim učencem/dijakom, učiteljem in tudi staršem.

Več o poteku dogodka in prijavah timov, ki so možne do 4. marca 2021 najdete spodaj s klikom na posamezen okvirček.

Za vsa dodatna vprašanja vam je na voljo Natalija Žunko, n.zunko@fundacija-prizma.si, 031 703 848.


KDAJ?
12. in 13. marec 2021
 
KDO LAHKO SODELUJE?
 Timi učencev 9. razredov, dijakov. En tim šteje 5 članic/ov iz iste šole.
 
IZZIV HEKATONA
LAŽNE NOVICE ali SPLETNO NASILJE  

KAJ JE NALOGA TIMA?
 OBLIKOVATI MEDIJSKO KAMPANJO IN USTVARITI PROFIL NA DRUŽABNEM OMREŽJU
 
KAJ PRIDOBITE S SODELOVANJEM?
svoji šoli zagotovite denar za izvedbo zastavljene medijske kampanje (1. mesto 2.000 EUR, 2. mesto 1.500 EUR, 3. mesto 1.000 EUR)
člani najboljšega tima boste sodelovali na mednarodnem mladinskem taboru, spoznali mlade iz Hrvaške, Italije in Bolgarije in pridobivali dodatna znanja
super nagrade za vse sodelujoče time
strokovno podporo top mentorjev
okusno hrano in pijačo
PRIJAVA
KORAKI REŠEVANJA IZZIVA
PROGRAM(Visited 188 times, 1 visits today)