V marcu smo se veselili obiska vrstnikov iz Poljske in Maribora. Pripravili smo delavnice, načrtovali oglede in delo na terenu. 16. marca aktivnosti in srečanja nismo mogli izvesti.

Covid-19 nam onemogoča mobilnost tudi to jesen, saj bi prav zdaj morali opraviti drugo mobilnost na Poljskem. Hkrati pa »infodemic«, ki spremlja pandemijo, odpira možnost, da razširimo naše raziskovanje na pojav širjenja napačnih informacij, teorij zarote, povezane s korona virusom.

Trenutno delo poteka na daljavo. Dijaki treh šol v mešanih skupinah raziskujejo primere lažnih novic, teorije zarote in dezinformacije, povezane s pandemijo Covid-19. Zanima nas, kako tehnologija in družbene in politične okoliščine vplivajo na širjenje lažnih novic in teorij zarote. Naš cilj je samoiniciativnost, kreativnost in kritičnost pri obravnavi izbrane teme in inovativnost izdelkov (predstavitvenih videokonferenc, letakov, propagandnih plakatov in interaktivnih predstavitev).

(Visited 81 times, 1 visits today)