V četrtek, 28. marca 2019, je na ŠC Novo mesto, na SZKŠ v Novem mestu potekalo 24. državno tekmovanje kemijskih tehnikov in srečanje mladih kemikov.

S strani naše šole so se dogodka udeležili dijaki 2. in 3. letnika programa kemijski tehnik z učitelji strokovnega aktiva kemije.

Naša šola je dosegla odlične rezultate:

Na državnem kemijskem tekmovanju, ki se ga udeležijo dijaki vseh srednjih kemijskih šol Slovenije, so našo šolo na podlagi rezultatov šolskega tekmovanja zastopali sledeči dijaki: Tina Černejšek (3. a KT), Ula Filipič (3. a KT) in Mihael Jus (2. a KT).

Dosežen rezultat je bil odličen:

Na državnem tekmovanju kemikov je zmagal dijak naše šole, Mihael Jus.

Dijaki sodelujočih šol so se pomerili tudi v športnih igrah, kjer je prav tako, z doseženim 1. mestom slavila naša šola.

Našim tekmovalcem na strokovnem kemijskem tekmovanju, ostalim dijakom udeležencem srečanja ter strokovnemu aktivu kemikov čestitamo za dosežene rezultate.